Share Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Ministrul sănătății, Ala Nemerenco, acuză președinții de raioane că hărțuiesc colectivele medicale, după anunțul privind trecerea spitalelor din subordinea raioanelor, în subordinea directă a ministrului Sănătății.
Una dintre cele mai mari intervenții de mediu din Moldova: recultivarea gunoieștii de la Ciocana intră în etapa finală25 iunie 2026