Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Administratorul Aeroportului Internațional Chișinău, Constantin Vozian, demisionează
    AUTORITĂȚI

    Administratorul Aeroportului Internațional Chișinău, Constantin Vozian, demisionează

    6 februarie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Constantin Vozian, administratorul Aeroportului Internațional Chișinău, a anunțat astăzi că își va da demisia din funcție. Această decizie a fost comunicată de Vozian pe o rețea de socializare, în care a explicat că motivele care l-au determinat să renunțe la poziția sa sunt „banale”, dar totodată „complexe”.

    În declarația sa, Vozian a subliniat că aproximativ 90% din energia și timpul său în calitate de administrator sunt consumate pentru respectarea unor proceduri birocratice pe care le consideră nepotrivite pentru o afacere, mai ales pentru un obiectiv strategic precum Aeroportul Internațional Chișinău.

    De asemenea, pentru a preveni speculațiile, Vozian a afirmat că decizia de a demisiona nu a fost influențată de nimeni și că este o alegere personală. El a exprimat dorința de a-și dedica timpul exclusiv familiei sale în viitorul apropiat, considerând că aceasta este cea mai importantă prioritate în viața sa.

    În încheiere, Vozian a recunoscut colaborarea fructuoasă a Aeroportului Internațional Chișinău cu diverse instituții guvernamentale, precum Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Ministerul Dezvoltării Economice și Digitalizării și Ministerul Afacerilor Externe.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleZelenski vine cu o formulă de pace care are impact și asupra României
    Next Article Profitul Moldtelecom în scădere: Statul pregătește reorganizarea operatorului de telefonie

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    MAN propune reguli noi pentru mașinile abandonate de pe domeniul public

    10 iunie 2026

    Parlamentul propune o nouă lege a mass-mediei: proprietarii și finanțarea instituțiilor media vor fi făcute publice

    10 iunie 2026

    Aproape 400 de unități de transport au fost cumpărate pentru Chișinău în ultimii ani, susține Primăria

    10 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    GEOPOLITICA

    Amnesty International: Israelul ar comite crime împotriva umanității prin evacuări forțate în Cisiordania

    10 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Gaik Vartanean: primăriile trebuie să aibă pârghii reale pentru a elimina mașinile abandonate

    10 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Demisia lui Nicolae Ormanji din fruntea Adunării Populare a Găgăuziei, blocată din lipsă de cvorum

    10 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Autoritățile sanitare, îndemnate să examineze un posibil vaccin anticancer dezvoltat la Sankt Petersburg

    10 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    MAN propune reguli noi pentru mașinile abandonate de pe domeniul public

    10 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.