Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Acte falsificate descoperite la PTF Leușeni-Albița: Doi moldoveni prinși cu documente false
    AUTORITĂȚI

    Acte falsificate descoperite la PTF Leușeni-Albița: Doi moldoveni prinși cu documente false

    9 iulie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    În punctul de trecere a frontierei Leușeni-Albița, pe sensul de ieșire din R. Moldova, au fost identificați doi conaționali care dețineau documente falsificate.

    Potrivit Inspectoratului General al Poliției de Frontieră, în primul caz, în cadrul controlului al trecerii frontierei de stat, șoferul unui autoturism a prezentat printre documente și asigurarea auto Cartea Verde, eliberată de autoritățile moldovenești. Cercetările adiționale a documentului, au stabilit că acesta conține indici de falsificare.

    La cele depistate, șoferul a declarat că achitase 850 de lei pentru asigurare și era convins că este un document veridic.

    Cel de-al doilea conațional s-a prezentat în calitate de pasager la o mașină de ocazie. Acționând în baza analizei de risc, polițiștii de frontieră au trecut în linia doua de control pasagerul. Printre bunurile sale, polițiștii de frontieră au depistat un permis de conducere românesc.

    În cadrul verificării tehnice a documentului a fost constatat că acesta prezintă semne de falsificare. În declarații, conaționalul a precizat că prin intermediul unei persoane, identificate pe rețelele de socializare, a obținut permisul contra sumei de 350 de euro.

    Conform procedurilor legale, documentele falsificate au fost ridicate, iar cercetările continuă.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDorin Recean discută cu vicepreședintele Băncii Mondiale despre proiectele de dezvoltare ale R.Moldova
    Next Article Femeie reținută la Aeroportul Chișinău pentru nedeclararea genților și articolelor vestimentare

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Vasile Plevan revine în fața Comisiei: audiere în ședință închisă pe 22 aprilie

    20 aprilie 2026

    Igor Dodon l-a felicitat pe Rumen Radev după victoria la alegerile parlamentare din Bulgaria

    20 aprilie 2026

    Instanțele din Republica Moldova ar putea dispune imediat căutarea condamnaților absenți la pronunțarea sentinței

    20 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Mihai Popșoi, vizită de lucru la Consiliul Europei: va susține un discurs în plenul APCE

    21 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Ucraina ar putea reporni marți conducta „Drujba”, în așteptarea sprijinului financiar din partea UE

    21 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    UE introduce portofelul digital de identitate: cetățenii vor putea accesa servicii și documente direct de pe telefon

    20 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Vasile Plevan revine în fața Comisiei: audiere în ședință închisă pe 22 aprilie

    20 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    SUA trimit delegație în Pakistan pentru relansarea negocierilor cu Iranul, pe fondul tensiunilor din Strâmtoarea Ormuz

    20 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.