Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Dialog constructiv între Chișinău și Cluj-Napoca: Discuții despre gestionarea crizei refugiaților și colaborare europeană
    AUTORITĂȚI

    Dialog constructiv între Chișinău și Cluj-Napoca: Discuții despre gestionarea crizei refugiaților și colaborare europeană

    18 aprilie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Viceprimarul municipiului Chișinău, Ilie Ceban s-a întâlnit astăzi, în România, cu Dan Ștefan Tarcea, omologul său din cadrul Primăriei Municipiului Cluj-Napoca.

    Delegația de la Chișinău a mulțumit autorităților publice din Cluj-Napoca, din numele locuitorilor municipiului, pentru tot suportul acordat, în cadrul gestionării crizei refugiaților și nu doar.

    De asemenea, cele două echipe au discutat și despre oportunitatea accesării de către cele două municipalități, ca orașe partenere, la diferite fonduri europene, participarea Chișinăului la forumul EuroCities, organizat la Cluj-Napoca, în perioada 30 mai – 2 iunie 2024.

    Primăria Municipiului Chișinău rămâne deschisă și în continuare pentru cooperare cu partenerii internațional, în diverse domenii.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article60 de copii din Chișinău, instruiți cu privire la importanța menținerii unui mediu curat și sănătos
    Next Article Primăria Chișinău la InterTraffic Amsterdam: În căutarea soluțiilor pentru modernizarea infrastructurii rutiere

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    9 Mai în Republica Moldova: Ziua Victoriei și Ziua Europei marcate prin ceremonii și mesaje de pace

    9 mai 2025

    Dorin Recean și Marta Kos semnează Acordul pentru dezvoltarea Moldovei alături de UE

    8 mai 2025

    Blocul „Împreună” cere Guvernului măsuri urgente pentru achiziţia gazelor de iarnă

    8 mai 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Deputatul Alexander Suhodolski: Găgăuzia și Tatarstan consolidează parteneriatul interregional

    9 mai 2025

    …

    SOCIAL

    Renato Usatîi împreună cu echipa și familiile lor au depus flori pe capul de pod Șerpeni. Partidul Nostru a organizat evenimente comemorative în toată țara

    9 mai 2025

    …

    SOCIAL

    9 Mai – Ziua în care comemorăm eroii și visăm la o Europă unită

    9 mai 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    9 Mai în Republica Moldova: Ziua Victoriei și Ziua Europei marcate prin ceremonii și mesaje de pace

    9 mai 2025

    …

    POLITICĂ

    Opinia lui Anatol Țăranu: Prezidențialele din România și lecția pentru Republica Moldova

    9 mai 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.