Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Mâine, Dorin Recean va vizita raionul Cantemir
    AUTORITĂȚI

    Mâine, Dorin Recean va vizita raionul Cantemir

    27 martie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Prim-ministrul Dorin Recean a anunțat că va face o vizită de lucru în raionul Cantemir, mâine 28 martie.

    În cadrul vizitei, șeful Executivului va merge la vinăria Novak, o întreprindere fondată în anul 2004, care combină tradiții și tehnologii inovatoare, păstrând o calitate înaltă a produsului.

    Totodată, premierul va întreprinde mai multe vizite în raionul Cantemir pentru a discuta cu reprezentanții autorităților publice locale din regiune și ai serviciilor desconcentrate. 

    La fel, prim-ministrul se va întruni cu elevii și cadrele didactice din Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”.

    Instituția școlară dispune de un laborator Tekwill, dotat cu echipamente digitale de ultimă generație, necesare pentru a studia profesiile viitorului. 

    Agenda vizitei mai include deplasarea în satul Vișniovca, unde, prin intermediul Programului Satul European, a fost reabilitat termic Gimnaziul „Paraskiewa Wiszniowska”.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAnularea mandatului primarului din Bubuieci, Chișinău, discutată în context european
    Next Article Prins cu mărfuri ilicite: Un tânăr transporta cosmetice și 100 kg de somon în Moldova fără documente legale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    UE trimite semnal clar: Moldova trebuie să îşi asume reforme pentru a câştiga drepturi mai largi, spune Marta Kos

    4 noiembrie 2025

    Reacţia Partidul Acțiune și Solidaritate la plecarea primarului din Codru: „I-am dat o şansă, dar…”

    4 noiembrie 2025

    Parteneriatul Moldova–UE capătă profunzime: declaraţiile comisarei Marta Kos şi reacţia preşedintei

    4 noiembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Maia Sandu la summitul de la Bruxelles: „Republica Moldova poate redeveni o zonă gri”

    4 noiembrie 2025

    …

    POLITICĂ

    Avertisment economic: „Politica și poliția intervin în economie, iar sectorul IMM se prăbușește”

    4 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Combaterea ameninţărilor hibride: Valeriu Mija s-a întâlnit cu reprezentanţii European Union Partnership Mission (EUPM)

    4 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Apel al Partidului Nostru: „Investițiile trebuie să creeze locuri de muncă, nu datorii externe”

    4 noiembrie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    UE trimite semnal clar: Moldova trebuie să îşi asume reforme pentru a câştiga drepturi mai largi, spune Marta Kos

    4 noiembrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.