Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » USAID Moldova are un nou șef. Cine este Jeff Bryan
    POLITICĂ

    USAID Moldova are un nou șef. Cine este Jeff Bryan

    15 august 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Misiunea Agenției Statelor Unite pentru Dezvoltare Internațională în Moldova are un nou șef. Numele său este Jeff Bryan. Anterior, acesta a deținut funcția de ofițer de dezvoltare generală în cadrul USAID Moldova. Informațiile au fost confirmate la data de 15 august de reprezentanții misiunii USAID în țara noastră.

    „Astăzi, îi spunem bun-venit noului șef al Misiunii USAID în Moldova, Jeff Bryan. Domnul Bryan s-a alăturat echipei din Moldova și este entuziasmat să revină în țară pentru a conduce programele de dezvoltare în domeniul creșterii economice, dezvoltării democratice și consolidării sociale”, au comunicat reprezentanții Agenției.

    Anterior, Jeff Bryan se afla la Washington, DC, unde conducea furnizarea asistenței umanitare oferite de către USAID țărilor din Africa.

    În perioada 2018-2020, Jeff Bryan a fost șef al Misiunii USAID Guinea și Sierra Leone, iar în perioada 2014-2018 a gestionat programele USAID din Cote d’Ivoire. În perioada 2010-2014, acesta a deținut funcția de ofițer de dezvoltare generală în cadrul USAID Moldova.

    Jeff Bryan deține studii în domeniul urbanism și dezvoltare regională cu specializare în gestionarea situațiilor excepționale și în domeniul elaborării strategiilor naționale de securitate.

    De asemenea, Jeff Bryan vorbește fluent limba franceză și limba română la nivel conversațional.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAsociația Judecătorilor vine cu o reacție după criticile lui Recean
    Next Article Condițiile pentru cererile privind autorizarea sondajelor de opinie

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Revenire la muncă pentru primarul din Durlești, vizat într-un dosar penal de amploare

    28 aprilie 2026

    Cum funcționează grupele cu program prelungit din Chișinău și ce beneficii aduc

    28 aprilie 2026

    Condamnarea lui Plahotniuc redeschide discuțiile despre recuperarea miliardului: reacții și controverse după sentință

    28 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Senatoarea Victoria Stoiciu a demisionat din PSD și va activa ca independent

    28 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victor Osipov se declară nevinovat și susține că dosarul său este fabricat: „Mă voi apăra până la CtEDO”

    28 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ucraina l-a convocat pe ambasadorul Israelului din cauza importului de cereale din teritoriile ocupate

    28 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Revenire la muncă pentru primarul din Durlești, vizat într-un dosar penal de amploare

    28 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victoria Furtună: Fără pârghii reale, rămânem cu deputați plătiți din buget, dar fără voce și responsabilitate

    28 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.