Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ceban: Ne pare rău că unele străzi din centrul capitalei sunt închise. Nu putem să nu facem reparații
    POLITICĂ

    Ceban: Ne pare rău că unele străzi din centrul capitalei sunt închise. Nu putem să nu facem reparații

    10 martie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Primarul general Ion Ceban a venit cu scuze de la locuitorii capitalei pentru disconfortul care se face în centrul capitalei, din cauza reparațiilor unor străzi.

    „Vreau acum să mi cer scuze pentru acele perturbări pe care le aveam în sectorul Centru, în special din cauza reparațiilor pe care le facem pe 31 august și pe alte străzi care ne-am propus să le finalizăm în acest an, repet, în zona centrală. Noi am anunțat atât prin intermediul Regiei Transport Electric, Direcției Transport, Parcului Urban de Autobuze. Se vede că oamenii nu au reușit să perceapă acest mesaj. Ne pare rău, nu putem să influențăm mijloacele media ca să comunici mai bine despre astfel de situații. O să învățăm lecția. Nu putem interveni la o televiziune sau un radio ca să rugăm. În mod normal, aceste informații trebuiesc publicate prioritar, ca oamenii să nu aibă acest disconfort, că nu vine transportul public acolo unde îl aștepți sau că un carosabil, un trotuar sau chiar o stradă magistrală este închisă.

    În cazul dat sunt câteva. De ce am făcut acest exemplu? Pentru că în cazul dat sunt afectate porțiuni foarte mici de drum care este în reparații. Nu putem să nu facem reparație, trebui să facem reparațiile respective și le facem permanent. Unii ne-au criticat că le am făcut pe Albișoara, pe Creangă, pe Mihai Viteazul, pe multe, multe altele. Reiterez mesajul pe care l am spus vom încerca să comunicăm mai insistent prin mijloacele de transport și prin instrumentul panouri informaționale pe care le avem despre tot ce facem, despre cum cheltuim banul public. Este un lucru care se face în alte state, dacă nu putem miza pe suportul mass media”, a conchis Ceban.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleVicepremierul Nicu Popescu a avut întrevederi cu mai mulți ambasadori acreditați în R. Moldova
    Next Article Contractul cu Gazprom: A fost pornită o urmărire penală pe fapt

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Curtea Constituțională va analiza sesizările opoziției privind reducerea pragului de vot pentru comisiile de evaluare externă

    13 martie 2026

    Presa israeliană: Mojtaba Khamenei ar fi în comă după un atac aerian, potrivit unor surse din Teheran

    13 martie 2026

    Presiune birocratică de nesuportat”: Victoria Furtună, mesaj după vizita în piețele din sudul țării

    13 martie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Curtea Constituțională va analiza sesizările opoziției privind reducerea pragului de vot pentru comisiile de evaluare externă

    13 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Presa israeliană: Mojtaba Khamenei ar fi în comă după un atac aerian, potrivit unor surse din Teheran

    13 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Presiune birocratică de nesuportat”: Victoria Furtună, mesaj după vizita în piețele din sudul țării

    13 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reforma justiției, pusă sub semnul întrebării: opoziția solicită implicarea partenerilor externi

    13 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Alertă extremă în județul Tulcea: populația avertizată să se adăpostească din cauza riscului de obiecte căzute din spațiul aerian

    13 martie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.