politics.md
    Facebook Twitter Instagram
    politics.md
    • PARTIDE
    • POLITICIENI
    • PARLAMENT
    • GUVERN
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    Facebook
    politics.md
    Acasă » Tauber, mesaj pe Facebook: Ne așteaptă vremuri foarte grele
    POLITICIENI

    Tauber, mesaj pe Facebook: Ne așteaptă vremuri foarte grele

    8 septembrie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Deputata Marina Tauber a plasat un mesaj pe pagina sa de Facebook după decizia de ieri de prelungire cu încă 20 de zile a mandatului de arest preventiv.

    Aceasta a declarat că nu a fost surprinsă de decizia luată, deoarece prelungirea mandatului de arest a fost comandată de actuala putere, transmite Știri.md.

    ”Nici judecătoarea Buzu nu a rezistat și a cedat presiunilor făcute de Sandu, Litvinenco, Musteață și alții.

    Am așteptat mai mult ședința de ieri pentru a mă adresa susținătorilor mei, pentru a le spune că sunt foarte recunoscătoare pentru că au venit să îmi arate susținerea.

    Vreau să le mai spun să nu-i întristeze decizia de ieri. Odată ce această decizie a fost luată, acest lucru înseamnă că noi suntem tot mai aproape de victorie. Ceea ce nu ne omoară ne face mai puternici și toată lumea vede că echipa Partidului „ȘOR”, în frunte cu Ilan Șor, este mai consolidată ca niciodată. Noi nu ne vom opri, nu vom ceda, vom continua lupta pentru interesele cetățenilor.

    Vreau ca toți să înțeleagă un lucru important. Astăzi noi nu luptăm pentru Partidul „ȘOR”, Ilan Șor sau Marina Tauber, ci pentru o viață mai bună a cetățenilor noștri. Ne așteaptă vremuri foarte grele în țară, iar dezordinea care se produce în justiție agravează și mai mult situația. Lupta însă continuă, iar victoria va fi cu siguranță a noastră. Mergem până la capăt!

    P.S. Acest mesaj a fost transmis prin intermediul avocaților care mă reprezintă”, se arată în mesaj.

    Reamintim că ieri, 7 septembrie, a fost luată decizia de către Judecătoria Ciocana privind prelungirea mandatului de arest pentru Marina Tauber. Astfel, aceasta va rămâne în Penitenciarul nr. 13 pentru încă 20 de zile.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleVIDEO // Imagini cu Putin dormind la ședință: Ar avea dificultăți de respirație
    Next Article Ministrul Apărării Anatolie Nosatîi participă la reuniunea „Grupul Ramstein”

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ceban: Guvernul, obligat să ia măsuri de urgență în cazul ”Apă-Canal Chișinău”

    27 ianuarie 2023

    (Video) Dezvăluiri de la un fost ofițer din Direcția 5: Am fost șantajat și amenințat să dau declarații mincinoase împotriva lui Cavcaliuc

    27 ianuarie 2023

    Șefa statului i-a felicitat pe ofițerii Serviciului de Protecție și Pază de Stat cu prilejul Zilei profesionale

    27 ianuarie 2023

    Leave A Reply Cancel Reply

    Articole recente
    EXPERȚI

    Ian Lisnevschi, despre dificultatea găsirii unei soluții privind conflictul transnistrean

    27 ianuarie 2023

    …

    POLITICIENI

    Ceban: Guvernul, obligat să ia măsuri de urgență în cazul ”Apă-Canal Chișinău”

    27 ianuarie 2023

    …

    EXPERȚI

    În Estonia se va desfășura Conferința Internațională privind securitatea și societatea civilă

    27 ianuarie 2023

    …

    POLITICIENI

    (Video) Dezvăluiri de la un fost ofițer din Direcția 5: Am fost șantajat și amenințat să dau declarații mincinoase împotriva lui Cavcaliuc

    27 ianuarie 2023

    …

    GEOPOLITICA

    Zelenski cere noi sancțiuni împotriva Rusiei și mai multe arme după ultimele atacuri

    27 ianuarie 2023

    …

    Categorii
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • GUVERN
    • PARLAMENT
    • PARTIDE
    • POLITICIENI

    © 2021 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.